Ką veikiame

Teikiame savitarpio pagalbą naujai susirgusiems

1 tipo cukrinis diabetas yra valdoma, bet neišgydoma liga. Pirmieji mėnesiai po ligos diagnozės yra ypač sunkūs tiek susirgusiam, tiek jo artimiesiems. Visa šeima ne tik mokosi priimti, kontroliuoti ligą, bet ir išgyvena psichologinius sunkumus.

Vaikų ir jaunimo diabeto klubo DIABITĖ savanoriai teikia savitarpio pagalbą naujai susirgusiems ir jų šeimų nariams, suteikia reikalingos informacijos ligai kontroliuoti.

Rengiame diabeto valdymo mokymus

1 tipo cukrinio diabeto kontrolė – nuolatinis 24 valandų darbas be jokių atostogų. Darbas, kurį kaip komanda dirba sergančio vaiko artimieji, vėliau įsitraukia ir pats vaikas. Kasdien reikia priimti daugybę iš pažiūros prieštaringų sprendimų, kad gliukozės kiekio kraujyje svyravimų kreivė būtų kuo tolygesnė, ir pavyktų išvengti ligos komplikacijų.

Vaikų ir jaunimo diabeto klubas DIABITĖ rengia mokymus, skirtus supažindinti su naujomis bei pažangiomis kontrolės priemonėmis ir metodais, gerinti ligos valdymo įgūdžius, pasidalinti patirtimi.

Organizuojame diabeto valdymo ir aktyvaus laisvalaikio stovyklas, renginius, susitikimus

Stovyklų tikslas yra suteikti galimybę 1 tipo cukriniu diabetu sergantiems vaikams savarankiškai, saugioje aplinkoje mokytis valdyti savo ligą. Aktyviai leisdami laisvalaikį jie sužino, kaip kiekvieno jų organizmas reaguoja į skirtingus fizinius krūvius, lavina pastabumą, stebi individualias organizmo reakcijas, mokosi atpažinti organizmo būkles, vykstančius pokyčius, įvertinti aplinkybių įtaką ir priimti teisingus ligos kontrolės sprendimus. Tai įgūdžiai, kurie yra gyvybiškai svarbūs sergančiajam – padeda planuoti kasdienį gyvenimą, numatyti priimtų sprendimų pasekmes ir išmokti suvaldyti kasdienius gliukozės kiekio kraujyje pokyčius.

Vaikų ir jaunimo diabeto klubas DIABITĖ organizuoja diabeto valdymo ir aktyvaus laisvalaikio stovyklas ir išvykas šeimoms, kur šia lėtine liga sergantys vaikai įtraukiami į aktyvias sveikatinančias veiklas, mokosi savarankiškai, kaip valdyti ligą, o šeimų nariai (mažesniųjų stovyklų metu) gauna daug profesionalios bei patirtinės informacijos.

Tiek sergantiems vaikams, tiek jų šeimų nariams labai svarbu jaustis ne vieniems su liga ir jos kontrolės iššūkiais, todėl reguliariai kviečiame į susitikimus, kur vaikai aktyviai ar kūrybiškai pramogauja, o jų šeimų nariai turi galimybę dalintis aktualia ligos kontrolės patirtimi.

Remiame sergančius diabeto kontrolės priemonėmis

Šiandien yra daug diabeto valdymo priemonių, tačiau jos yra labai brangios. Kai kurių iš jų nėra galimybės įsigyti Lietuvoje.

Vaikų ir jaunimo diabeto klubas DIABITĖ remia 1 tipo cukriniu diabetu sergančius vaikus, kurių šeimos neišgali įsigyti pakankamai diabeto kontrolės priemonių.